תהליך הפסקת היריון

תהליך הפסקת היריון

תהליך הפסקת היריון הוא תהליך יזום שמתבצע על פי בחירתה החופשית של האשה, כאשר מדובר על הריון לא רצוי או לא מתוכנן. אין ספק כי מדובר בהחלטה לא פשוטה ובמרבית המקרים ישנן התלבטויות שלעתים מעורבים בהן רגשות ושיקולים שונים, חלקם דתיים, חלקם אישיים, חלקם מוסריים. לא פעם, האשה בוחרת שלא לשתף את הסביבה שלה בכל הקשור אל תהליך הפסקת היריון שהיא בוחרת לעבור, על אף שזה מותיר אותה ללא תמיכה מסביבתה הקרובה. מומלץ מאוד לעבור תהליך הפסקת היריון כשיש תמיכה מאדם קרוב אחד לפחות.

כמו בכל פרוצדורה רפואית כך גם תהליך הפסקת היריון נושא בחובו מידה של סיכון אך רמת סיכון של תהליך הפסקת הריון, תהליך הפלה בכדורים או תהליך הפלה פרטי היא נמוכה ביותר עד נדירה, לכן לא נשקפת לאשה כל סכנה בריאותית או חשש מקושי להכנס להריון בעתיד. מובן מאליו שעל מנת שכל זה יתקיים, חייבות לבחור ברופא מומחה, מיומן ומקצועי שיבצע תהליך הפסקת הריון.

 הפסקת הריון

ד”ר אהוד רז למד רפואה במסגרת העתודה האקדמאית בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב, ועובד כרופא משנת 1989. ד”ר רז ביצע את התמחותו ברפואת נשים בבתי החולים של שירותי בריאות כללית, בילינסון שבפתח-תקווה וסורוקה שבבאר-שבע, בין השנים 1995 עד 2001. 

ד”ר אהוד רז הוא רופא נשים מומחה משנת 2002, עבד כ- 10 שנים כרופא נשים עצמאי בלאומית שירותי בריאות במחוז הדרום, וכ- 6 שנים כרופא נשים מומחה בשירותי בריאות כללית במחוז הדרום.  כיום הוא עובד כרופא נשים מומחה בקופת חולים מאוחדת, מחוז הדרום. בשנת 2008 למד ד”ר אהוד רז משפטים בקריה האקדמית אונו וסיים את התואר בהצטיינות. ד”ר רז הוסמך כעורך דין בשנת 2009, הוא אינו עוסק בעריכת דין באופן פעיל, אך מרצה ומייעץ בנושאים של משפט רפואי ורשלנות רפואית. בין השנים 2009-2018 שימש כיועץ חיצוני לחברת הביטוח הממשלתית ענבל בתחום מעקב הריון ותביעות רשלנות רפואית.

תהליך הפלה בכדורים, תהליך הפלה פרטי, אבחון וטיפול בבעיות פוריות הם תחומי העיסוק העיקריים של ד"ר רז. על מנת לבצע הפסקת הריון בצורה בטוחה, תוך ליווי מקצועי, מומלץ לבחור רופא מומחה מיומן ומנוסה כמו ד"ר אהוד רז.

מידע מקצועי

כל מה שצריך לדעת, ויותר

טבלה השוואתית: הפסקת היריון ניתוחית או תרופתית – יתרונות וחסרונות

[...]
טבלה השוואתית: הפסקת היריון ניתוחית או תרופתית – יתרונות וחסרונות
המשך קריאה
דילוג לתוכן