הפלה בכדורים

הפלה בכדורים

אחת הדרכים לבצע הפלה מלאכותית היא באמצעות כדורים (תרופות). בעבר הרחוק, התרופות להפלה מלאכותית לא היו קיימות במתכונתן הנוכחית וחלקן לא היו יעילות כמו התרופות הקיימות היום. יעילות התרופות לצורך הפלה היא חשובה בכדי למנוע בעיות בריאותיות ולמנוע הארכת משך הזמן של תהליך ההפלה. התהליך מתבצע עם צירוף של 2 תרופות אשר אושרו ע”י משרד הבריאות – מיפג’ין וציטוטק.

ההפלה באמצעות הכדורים מיפג’ין וציטוטק מדמה פעולה טבעית של הפלה בה רמת הורמון הפורגסטרון בגוף יורדת באופן קריטי. עם זאת, ולמרות שפעולה זו מדמה פעולה טבעית, משך התהליך הוא ארוך יותר מהדרכים האחרות לביצוע הפסקת הריון ושיעורי הצלחת התהליך מגיעים לכ-90%-95%. הפסקת הריון באמצעות כדורים (בדומה לכל שאר הדרכים לביצוע הפסקת הריון) דורשת אישור הוועדה להפסקת הריון. 

האם ניתן לבצע הפלה ללא ועדה?

נערות או נשים לרוב מעוניינות לבצע את ההפלה בצורה דיסקרטית ובאופן מיידי ואף לפנות להפלה ללא ועדה. כדאי לדעת כי הועדה מחוייבת ע”פ חוק אך פנייה לוועדה להפסקת הריון אינה מחייבת חשיפה ומבוצעת באופן סודי ודיסקרטי, והמידע ממנה אינו מועבר לשום גורם בקופת חולים או ברשויות המדינה. ניתן לקבל אישור מוועדות הפסקת הריון פרטיות אשר אושרו ע”י משרד הבריאות. 

למי פונים להפלה והפסקת הריון? פעולת ההפלה והפסקת הריון היא רגשית ופיזית ובמקרה זה כדאי ומומלץ להגיע לרופא עם ניסיון בתחום. אחד הרופאים המובילים בישראל בתחום הפסקת הריון הוא ד"ר אהוד רז המספק שירותים מקצועיים למאות מטופלות בכל שנה באיזור דרום הארץ. עם ניסיון כרופא של מעל ל-3 עשורים, ד"ר אהוד רז מציע לך לבצע הפלה בכדורים או בפעולה במרפאה מקצועית ובאופן דיסקרטי.

הפלה בכדורים במרכז הרפואי "שבע עיניים" בבאר שבע לקביעת תור להפסקת הריון באופן מיידי, התקשרי עכשיו למספר הטלפון המופיע באתר, וד"ר אהוד רז יכין אותך לתאריך ההפלה בצורה הטובה ביותר ולאחר כל הבדיקות הרפואיות החשובות לביצוע ההפלה.

מידע מקצועי

כל מה שצריך לדעת, ויותר

דילוג לתוכן