הפלה בכדורים

הפלה בכדורים

אחת הדרכים לבצע הפלה מלאכותית היא בעזרת כדורים. בעבר הרחוק, התרופות להפלה מלאכותית לא היו קיימות במתכונתן הנוכחית וחלקן לא היו יעילות כמו התרופות הקיימות היום. יעילות התרופות לצורך הפלה היא חשובה בכדי למנוע בעיות בריאותיות ולמנוע הארכת משך הזמן של תהליך ההפלה. התהליך מתבצע עם צירוף של 2 תרופות אשר עברו את אישור משרד הבריאות – תרופת הציטוטק ותרופת המיפג’ין. 
 
ההפלה באמצעות הכדורים ציטוטק ומיפג’ין מדמה פעולה טבעית של הפלה בה רמת הורמון הפורגסטרון בגוף יורדת באופן קריטי. עם זאת, ולמרות שפעולה זו מדמה פעולה טבעית, משך התהליך הוא ארוך יותר מהדרכים האחרות לביצוע הפסקת הריון ושיעורי הצלחת התהליך מגיעים לכ-90%-95%. הפסקת הריון באמצעות כדורים, בדומה לכל שאר הדרכים לביצוע הפסקת הריון, דורשת אישור הוועדה להפסקת הריון. 

האם ניתן לבצע הפלה ללא ועדה?

נערות או נשים לרוב מעוניינות לבצע את ההפלה בצורה דיסקרטית ובאופן מיידי ואף לפנות להפלה ללא ועדה. כדאי לדעת כי הועדה היא מחייבת אך פנייה לוועדה להפסקת הריון אינה מחייבת חשיפה לציבור הרחב. היום ניתן לקבל אישור מוועדות הפסקת הריון פרטיות אשר קיבלו הסמכה ממשרד הבריאות לבדיקת בקשות להפלה ולאשר אותן על-פי תקנות אשר נקבעו על-ידי משרד הבריאות. 
 
הפלה בגרידה
 
מלבד הפלה בכדורים, ניתן למצוא את אחת הדרכים הנפוצות בישראל להפסקת הריון – הפלה בגרידה. דרך הפלה זו נעשית באופן כירורגי בהרדמה מלאה או הרדמה מקומית בהתאם למקרה. אחוזי ההצלחה בפעולה זו הם גבוהים והיא נחשבת לפעולה מהירה ויעילה להפסקת הריון.

למי פונים להפלה והפסקת הריון? פעולת ההפלה והפסקת הריון היא רגשית ופיזית ובמקרה זה כדאי ומומלץ להגיע לרופא עם ניסיון בתחום. אחד הרופאים המובילים בישראל בתחום הפסקת הריון הוא ד"ר אהוד רז המספק שירותים מקצועיים למאות מטופלות בכל שנה באיזור דרום הארץ. עם ניסיון כרופא של מעל ל-3 עשורים, ד"ר אהוד רז מציע לך לבצע הפלה בכדורים או בגרידה במרפאה מקצועית ובאופן דיסקרטי.

הפלה בכדורים במרכז הרפואי של ד"ר אהוד רז לקביעת תור להפסקת הריון באופן מיידי, התקשרי עכשיו למספר הטלפון המופיע באתר, וד"ר אהוד רז יכין אותך לתאריך ההפלה בצורה הטובה ביותר ולאחר כל הבדיקות הרפואיות החשובות לביצוע ההפלה. אם עברת את הוועדה להפסקת הריון, זה הזמן לפנות למרפאה המקצועית של ד"ר אהוד רז.

מידע מקצועי

כל מה שצריך לדעת, ויותר

טבלה השוואתית: הפסקת היריון ניתוחית או תרופתית – יתרונות וחסרונות

[...]
טבלה השוואתית: הפסקת היריון ניתוחית או תרופתית – יתרונות וחסרונות
המשך קריאה
דילוג לתוכן