הוועדה להפסקת היריון

הוועדה להפסקת היריון

ע”פ חוק העונשין שחוקק ע”י כנסת ישראל, נאסר לבצע הפסקות הריון אלא אם נתקבל אישור מוועדה רפואית אשר הוסמכה על-ידי משרד הבריאות. הוועדה להפסקת הריון מתקיימת בבתי החולים הציבוריים ובמרכזים רפואיים פרטיים אשר קיבלו אישור ממשרד הבריאות לקיום הועדות הרפואיות. חשוב לדעת כי הועדה הרפואית להפסקת הריון היא תנאי הכרחי בכדי לבצע את ההפלה. עם זאת, הוועדה בוחנת כל מקרה לגופו ומאשרת למי שעומדת בקריטריונים שנקבעו בחוק. במרבית המקרים ניתן האישור, במיוחד אם האשה מקבלת ייעוץ מקדים מרופא נשים מנוסה ובקי בחוק.

 

מהם הקריטריונים לקבלת האישור?

על-פי החוק קיימות 4 סיבות עיקריות על פיהן ניתן לקבל אישור להפסיק הריון. בין הסיבות נמנים גיל האשה והסטטוס האישי שלה. לדוגמא, אם היא מתחת לגיל 17 או מעל גיל 40 ינתן האישור. כמו כן, אשה שאינה נשואה (רווקה, גרושה או אלמנה) או שהרתה שלא במסגרת הנישואים תקבל את אישור הועדה ללא קושי.

מבחינה רפואית, אם יש חשש שהתינוק יוולד עם מחלה או מום, או אם ההריון מסכן את האשה מבחינה בריאותית או נפשית ניתן לאשר להפסיק את ההריון.

האם אוכל לקבל אישור להפסקת היריון?

בכדי לוודא כיצד תוכלי לקבל אישור מהוועדה להפסקת היריון, תוכלי להיוועץ באופן דיסקרטי עם ד”ר אהוד רז. לד”ר רז הכרות עם עבודת הוועדה ויוכל לייעץ לך מהן האפשרויות העומדות בפנייך על מנת לקבל האישור.

הוועדה להפסקת הריון – מתי כדאי לפנות אליה? אם הגעת להחלטה (מכל סיבה שהיא) להפסיק את הריונך, מומלץ לפנות למוסד רפואי בו מתקיימת הוועדה להפסקת הריון באופן מיידי. ד"ר אהוד רז יוכל להפנות אותך ללא דיחוי לוועדה המתקיימת במרכז הרפואי "שבע עיניים", ואף לבצע את הטיפול ללא דיחוי בצמוד לאישור הוועדה.

מעוניינת להתחיל בהליך הפסקת הריון? זה הרגע לפנות למרפאה המקצועית של ד"ר אהוד רז במרכז הרפואי "שבע עיניים" בנגב המציעה טיפול אישי ומקצועי של מומחה לרפואת נשים עם ניסיון רפואי של מעל ל-30 שנה. ד"ר אהוד רז מטפל בפונות באופן דיסקרטי, אישי ומקצועי בכדי לעבור את ההליך בצורה מהירה, יעילה ובטוחה.

מידע מקצועי

כל מה שצריך לדעת, ויותר

דילוג לתוכן