הוועדה להפסקת היריון

הוועדה להפסקת היריון

בישראל, בכדי לבצע הפלה נדרש לעבור ועדה רפואית אשר הוסמכה על-ידי משרד הבריאות. הוועדה להפסקת היריון מתקיימת בבתי החולים הציבוריים ובמרכזים רפואיים פרטיים אשר קיבלו אישור ממשרד הבריאות לקיום הועדות הרפואיות. חשוב לדעת כי הועדה הרפואית להפסקת הריון היא תנאי הכרחי ראשון בכדי להיות זכאית לבצע את ההפלה. עם זאת, הועדה לא הוקמה במטרה למנוע הפלות אלא לבחון כל מקרה לגופו ולתת אישור למי שאכן זקוקה לביצוע ההפלה בתנאים מסויימים.
 
אז מי יכולה לבצע הפלה על-פי הוועדה? על-פי תקנות משרד הבריאות ישנן 6 סיבות עיקריות שאחת מהן או יותר יכולות לספק אישור לאישה על הפסקת הריון. בין הסיבות המאושרות להפסקת הריון ניתן למצוא את מימד הגיל וסטטוס האישי של האישה. לדוגמא, אם הנערה מתחת לגיל 18 או אישה רווקה, אלמנה, גרושה או הרתה מחוץ לנישואים, היא תיהיה רשאית לקבל את אישור הועדה. משרד הבריאות מתייחס גם למקרים בהם האישה נכנסה להריון עקב פעולה פלילית כמו אונס.

בניגוד לפעולות רפואיות אחרות

האם אני מתאימה להליך הפסקת היריון?
 
בכדי לוודא כי את מתאימה להליך הפסקת היריון, את יכולה לפנות באופן דיסקרטי למרפאה פרטית להפסקת הריון ולקבל את כל הפרטים הרלוונטיים להליך הבירוקרטי והטכני הכרוך בהפלה. 
 
הוועדה להפסקת הריון – מתי ניגשים?
 
אם הגעת להחלטה, מכל סיבה שהיא, להפסיק את ההריון בו את נמצאת, כדאי לפנות למקום בו מתקיימת הוועדה להפסקת הריון באופן מיידי. במידה ועברת את הוועדה, תינתן לך האופציה לגשת למרפאה פרטית ולבצע את הפסקת ההריון באופן דיסקרטי ללא תלות באדם אחר. 

הליך הפסקת הריון על-ידי מרפאה מקצועית מעוניינת להתחיל בהליך הפסקת הריון? זה הרגע לפנות למרפאה המקצועית של ד"ר אהוד רז המציעה טיפול אישי ומקצועי של מומחה לרפואת נשים עם ניסיון רפואי של מעל ל-30 שנה. ד"ר אהוד רז מטפל בלקוחותיו באופן דיסקרטי, אישי ומקצועי בכדי לעבור את ההליך בצורה הטובה ביותר.

ד"ר אהוד רז מציע - הפלה מלאכותית לאחר אישור הוועדה להפסקת היריון לפרטים נוספים לגבי הוועדה להפסקת היריון והאפשרויות הרלוונטיות להפלה במקרה שלך, את מוזמנת להשאיר פרטים אישיים באתר האינטרנט של ד"ר אהוד רז והרופא יחזור אליך בהקדם האפשרי.

מידע מקצועי

כל מה שצריך לדעת, ויותר

טבלה השוואתית: הפסקת היריון ניתוחית או תרופתית – יתרונות וחסרונות

[...]
טבלה השוואתית: הפסקת היריון ניתוחית או תרופתית – יתרונות וחסרונות
המשך קריאה
דילוג לתוכן